Končana 16. sezona Tekov Dolenjske

KONČANA 16. SEZONA TEKOV DOLENJSKE

Z 21. tekom po vinski cesti, ki ga organizira Športno društvo Sušica, se je oktobra, v Bušeči vasi končala že 16. sezona dolenjskega tekaškega pokala v organizaciji DRTP Marathon Novo mesto. Zmago z rekordom proge je Slavil Miha Povšič (AK Sevnica) pred Gregorjem Simčičem (Vinica) in Urošem Kožarjem (ŠD Sušica). V ženski konkurenci je bila najhitrejša Marjeta Stržinar (RD Revoz) pred Tino Leščanec (TKD Bela krajina) in Marto Plahuta (ŠD Artiče). Teka so se udeležil tudi drugi člani TKD Bela krajina: Andrej Pezdirc, ki je zasedel 26. mesto, Matjaž Vipavec je bil 86. in Mihaela Težak, ki je v ženski konkurenci osvojila 11. mesto, v svoji kategoriji pa stopila na 3. stopničko.

Absolutni zmagovalci Tekov Dolenjske 2016
1. Miha Povšič AK Sevnica / 1. Marjeta Stržinar RD Revoz
2. Jože Šuštar ŠD Dobrepolje / 2. Tina Leščanec TKD Bela krajina
3. Bojan Vidmar DTP Trebnje / 3. Marta Plahuta Artiče

Ob zaključku so podelili priznanja in nagrade ne le najboljšim v pokalu, pač pa vsem, ki so uspešno opravili pokal (najmanj 11 tekov), še posebej pa tistim, ki so se udeležili 14 tekov ali več. Matjaž Pintarič je prejel priznanje in nagrado za uspešno opravljen pokal.

Iskrene čestitke DRTP Marathon Novo mesto za še en uspešno izpeljan Dolenjski tekaški pokal!